Par mums

Par mums

Mēs - Scotch™ zīmols - ticam pieejamo resursu pietiekamībai, rodot atjautīgus risinājumus to pielietojumam. Par vienu no saviem galvenajiem uzdevumiem uzskatām atklāt cilvēkiem burvīb,u radot lietas ar savām pašu rokām. Bet, lai sasniegtu labākos rezultātus, svarīgi izmantot piemērotākos palīgrīkus. Kopš 1930.gada, kad tika izgudrota caurspīdīgā līmlente, Scotch™ zīmols un 3M ir radījuši vairāk kā 400 dažādus līmlentu veidus un neskaitāmus citus produktus, sākot ar izsmidzināmajām līmēm un līmzīmuļiem līdz līmlentu turētājiem. Katram projektam ir atbilstoši palīgrīki. Un mēs palīdzēsim Tev tos atrast.

Zīmola misija

Mēs ticam pieejamo resursu pietiekamībai, maksimāli gudri tos izmantojot

 • Ar resursu pietiekamību saprotam teicamu pielāgošanās spēju, paveikt iecerēto vai paveikt ko vairāk ar ierobežotajiem, pieejamajiem resursiem. Tas nav par lietošanu mazāk, bet par gudrāku pielietojuma veidu izvēli, atrodot īstos palīgrīkus.

 • Resursu pietiekamība ir viena no Scotch® zīmola pamatvērtībām. Mēs ļoti labi saprotam, ka problēmrisināšana ir radošs process, kas ir mūsu inovāciju vēstures pamats un pamudinājums vēl aizvien meklēt un izgudrot ko jaunu nākotnē  


Ieskats vēsturē

 • Scotch® dekorēšanas līmlente

  Mūsdienās: Scotch® dekorēšanas līmlentēm pieejami vārāk kā 100 krāsu un apdruku veidi. Tai skaitā līmlente, kas ir kā melnā krīta tāfele - aprakstāma un notīrāma, tad atkal aprakstāma.

  2013: Scotch® zīmola dizaineri uzlabojuši arī leģendāro - 60 gadus nemainīgo - "gliemeža formas" līmlentes turētāju, kas ieguvis jaunu modernu izskatu un ergonomisku formu, kas iekļaujas plaukstā, padarot līmlentes lietošanas procesu īpaši ērtu.

  1997: Tiek uzsākta Scotch® Pop-Up sagriezto līmlentes lokšņu turētāja ražošana. Uz rokas uzliekams turētājs, kas uzpildīts ar 5cm garām līmvielas loksnēm, lai dāvanu saiņošanas vai skolas kolāžu veidošanas laikā, nav jātērē laiks līmlentes atdalīšanai un noplēšanai no rullīša - no pop-up turētāja izņemot vienu līmlentes loksni, nākamā ir sagatavota paņemšanai.

 • Scotch® Magic™ līmlente

  1961: 3M izgudro Scotch® Magic™ matēto līmlenti, kas uzlīmēta uz papīra virsmām kļūst praktiski neredzama un kuru var aprakstīt pretstatā līdz šim pieejamajām caurspīdīgajā līmlentēm ar gludo, spīdīgo virsmu. Ap to laiku Scotch® celofāna līmlente tiek pārdēvēta par caurspīdīgo līmlenti.

  1941 - 1945: Otrā pasaules kara laikā praktiski visas līmlentes tika ražotas militārajām vajadzībām. 3M radīja vairāk kā 100 dažādus līmlentu veidus, kas tika izmantotas sūtījumu pakošanai, iekārtu detaļu marķēšanai, materiālu aizsardzībai, izolācijai u.c. pielietojumam. Šajā laikā sortiments tiek papildināts ar Scotch® Double-Sided abpusēji līpošo līmlenti.

 • Scotch® celofāna līmlente

  1939: Scotch® laiž apgrozībā leģendāro "gliemeža formas" līmlentes turētāju. Pirmā turētāja versija bija izgatavota no metāla un tikai gadu vēlāk to sāka ražot no plastmasas.

  1932: Scotch® zīmols sāk ražot un tirgot uz galda novietojamos līmlentes turētājus. Pirmo turētāju svars pārsniedza 3kg.

  1930: Richard Drew, jauns 3M inženieris, izgudro Scotch® celofāna līmlenti. Vēlāk tā gan tiek pārsaukta par caurspīdīgo līmlenti, bet pamatideja ir nemainīga - drošs, mitrumizturīgs risinājums pārtikas preču tirgotājiem un maizniekiem produktu iepakošanai Lielās depresijas laikā Scotch® līmlente kļūst par neaizstājamu palīgu mājsaimniecībā izmantojamo priekšmetu remontā.


Vai zināji?
1930.gadā jaunais 3M inženieris Richard Drew izgudro pirmo caurspīdīgo līmlenti. Tās pamatfunkcija bija tajā laikā arvien lielāku popularitāti gūstošo pārtikas celofāna maisiņu aizdare, kas ir droša un ūdensizturīga.

Unikālas Scotch® līmlentu pielietojuma idejas

Unikālas Scotch® līmlentu pielietojuma idejas

 • 1925.gadā Richard Drew izgudroja papīra jeb tā saukto krāsotāja līmlenti, lai palīdzētu krāsotājiem auto krāsošanas laikā nenosmērēt jau iepriekš nokrāsotās auto daļas. Un drīz vien cilvēkiem radās jaunas idejas šīs līmlentes pielietojumam. Lai cik tas dīvaini nebūtu, arī mūsdienās parādās arvien radošāki šīs līmlentes pielietojuma piemēri.

 • Scotch® caurspīdīgā līmlente: izmantota kā antikorozijas aizsargs Goodyear riepām; savā laikā ar to aptītas baložu un tītaru olas, lai transportējot tās nesasistos, un 1946.gadā pat reģistrēts gadījums, kad Taylorcraft lidmašīnas pilots izmantojis Scotch® līmlenti, lai veiktu lidmašīnas stūres remontu.


Sekot Command
3M, Scotch®, Magic un rūtotais dizaina elements ir uzņēmuma 3M reģistrētas preču zīmes.
Nomainīt atrašanās vietu
Latvija - Latviešu